Obec Hořesedly

Volby do Parlamentu České republiky

Volby do  Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky  proběhnou 20. a 21. října 2017.

Obecní úřad vydá voliči, který nebude moci volit ve volebním okrsku, v jehož stálém seznamu voličů je zapsán, na jeho žádost voličský průkaz.

Volič může požádat obecní úřad, v jehož stálém seznamu voličů je zapsán, o vydání voličského průkazu ode dne vyhlášení voleb těmito způsoby:

1. osobně nejpozději 2 dny přede dnem voleb, tj. ve středu 18. října 2017 do 16,00 hodin, tedy do okamžiku uzavření stálého seznamu

1. podáním doručeným nejpozději 7 dnů přede dnem voleb. tj. v pátek 13. října  2017 do 16,00 hodin
    • v listinné podobě opatřené úředně ověřeným podpisem voliče* nebo
    • v elektronické podobě zaslané POUZE prostřednictvím datové schránky voliče.

POZOR: podle nové právní úpravy NELZE podat žádost elektronicky s elektronickým podpisem voliče !!

ŽÁDOST O VOLIČSKÝ PRŮKAZ

PLNÁ MOC

Pro písemné podání žádosti o vydání voličského průkazu není žádný předepsaný formulář*. Žádost musí obsahovat jméno a příjmení, datum narození, adresu místa trvalého pobytu a způsob doručení voličského průkazu; požaduje-li volič jeho zaslání, i adresu, na kterou má být voličský průkaz zaslán.

Obecní úřad NEJDŘÍVE 15 dnů přede dnem voleb, tj. nejdříve ve čtvrtek 5. října 2017, voličský průkaz

• předá osobně voliči nebo
  • předá osobě, která se prokáže plnou mocí s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu, anebo
  • zašle voliči

Voličský průkaz opravňuje k zápisu do výpisu ze zvláštního seznamu v jakémkoli volebním okrsku na území České republiky nebo do výpisu ze zvláštního seznamu vedeného zastupitelským úřadem v jakémkoli zvláštním volebním okrsku v zahraničí. Při ztrátě nebo odcizení voličského průkazu nelze vydat duplikát.

Plná moc opravňuje pouze k převzetí voličského průkazu, nikoliv k podání žádosti o voličský průkaz. Dle názoru Ministerstva vnitra “jinou osobu nelze pověřit na základě plné moci s ověřeným podpisem voliče k vyplnění žádosti o vydání voličského průkazu na obecním úřadě. Takováto osoba však může doručit na obecní úřad již vyplněnou žádost o vydání voličského průkazu jiného voliče s ověřeným podpisem voliče a být pověřena na základě plné moci s ověřeným podpisem voliče žádajícího o vydání voličského průkazu k jeho vyzvednutí, a to ve lhůtě 7 dnů přede dnem voleb (pro listinné podání)“.

počet okrsků

Oznámení o době a místě konání voleb

Výsledky voleb do Poslanecké sněmovny PČR v obci Hořesedly

Volby do Parlamentu České republiky